Oktobris 2023
Projekts “SIA “KRAUSS” ražošanas procesu digitalizācija un automatizācija” (AIZD-DIGI-76)
SIA “KRAUSS” veic ieguldījumus ražošanas procesu digitalizācijā un automatizācijā Eiropas Savienības Atveseļošanas un noturības mehānisma plāna 2.2. reformu un investīciju virziena "Uzņēmumu digitālā transformācija un inovācijas" 2.2.1.4.i. investīcijas "Finanšu instrumenti komersantu digitālās transformācijas veicināšanai" ietvaros
Projekts “SIA “KRAUSS” ražošanas procesu digitalizācija un automatizācija” (AIZD-DIGI-76)
Projekta mērķis ir īstenot uzņēmuma digitālās stratēģijas attīstības pasākumus būtiskai uzņēmuma esošo ražošanas procesu, darba drošības un administratīvās vadības digitalizācijas un automatizācijas līmeņa celšanai.
Lai īstenotu digitālo transformāciju, SIA “KRAUSS” projekta ietvaros plāno īstenot septiņus digitālās stratēģijas attīstības pasākumus uzņēmuma Cesvaines un Klintaines ražotnēs:
- Uzņēmuma IT infrastruktūras uzlabošana Jaunas IT pārvaldības sistēmas iegāde un uzstādīšana - pasākuma ietvaros abās uzņēmuma ražotnēs (zāģētavā Cesvainē un detaļu ražotnē Klintainē) paredzēts iegādāties, uzstādīt un izveidot drošu IT pārvaldības sistēmu, kur tīklā pievienotas uzņēmumā esošās iekārtas, aprīkojums un datortehnika.
- Jaunas digitālās interaktīvās tāfeles iegāde - pasākuma ietvaros abās uzņēmuma ražotnēs (zāģētavā Cesvainē un detaļu ražotnē Klintainē) tiks iegādāta un būs pieejama interaktīvā tāfele, kā arī komandu dalībnieki varēs piekļūt un izmantot digitālo tāfeli no datora, telefona, kad neatradīsies tieši pie tāfeles. Digitālā tāfele uzlabos komunikāciju starp komandām un ļaus efektīvāk organizēt klientu pasūtījumu izpildes plānošanu, samazinot klientu reklamācijas.
- Ugunsdrošības identificēšanas un izziņošanas sistēmas iegāde un ieviešana - lai mazinātu iespējamos ugunsdrošības riskus, Cesvainē izveidoto jauno ražotni nepieciešams aprīkot ar mūsdienīgu, digitāli vadāmu un augstākajiem drošības standartiem atbilstošu ugunsdrošības identificēšanas un izziņošanas sistēmu.
- Jaunu trīs zāģlentu asināšanas iekārtu iegāde un uzstādīšana - lai zāģbaļķu kopējais izstrādes tehnoloģiskais process būtu iespējami efektīvs un optimāls, nepieciešams modernizēt un automatizēt arī saistītos blakusprocesus, tāpēc šī pasākuma ietvaros jaunajā Cesvaines ražotnē plānots izveidot mūsdienīgu asinātavu, kurā tiks uzstādītas trīs vienotas zāģlentu asināšanas iekārtas – zāģlentu zobu asināšanai, spriegošanai un profilēšanai.
- Zāģbaļķu priekšsagatavošanas līnijas, t.sk. zāģbaļķu skenera sistēmas, ieviešana - lai zāģbaļķu zāģēšanas tehnoloģiskais process būtu iespējami efektīvs un optimāls, zāģbaļķi jāsagatavo iespējami labākajam izzāģes kartējumam, novēršot ģeometriskās defektācijas. Šī pasākuma ietvaros paredzēts uzstādīt zāģbaļķu sākotnējo skanēšanas sistēmu, kura ir tālāk sasaistīta ar zāģbaļķu priekšsagatavošanas līniju (zāģbaļķu virpošanu).
- Automātiskā produkcijas iepakošanas un uzskaites sistēmas ieviešana - lai kopējais zāģbaļķu zāģēšanas tehnoloģiskais process būtu iespējami efektīvs un optimāls, aktivitātes ietvaros jaunajā ražotnē paredzēts uzstādīt automātisko produkcijas iepakošanas un uzskaites sistēmu.
- Zāģkopu un kvalitātes kritēriju simulācijas sistēmas ieviešana - pasākuma ietvaros plānots iegādāties un ieviest zāģkopu un kvalitātes kritēriju simulācijas sistēmu, ar kuras palīdzību tiks nodrošināta iespēja simulēt zāģkopas, produktu tehniskos raksturlielumus (tai skaitā garumu) un optimizācijas parametru ietekme uz faktiski savāktajiem zāģēšanas datiem. Iegūtie dati tiks izmantoti, lai apskatītu iespējamo citu parametru ietekmi, nodrošinātu ražošanas plānošanai vajadzīgos datus un veiktu labāko parametru atlasi un izmantošanu ražošanā.
Projekta īstenošanas rezultātā tiks uzlabota ražošanas produktivitāte un kvalitāte, kā arī saīsināts saražotās produkcijas laiks, samazināts izejmateriāla un energoresursu patēriņš, paaugstināta darbinieku darba drošība un digitalizēti uzņēmuma administratīvie procesi. Veicot iepriekš minētos digitālās attīstības stratēģijas pasākumus iespējams veikt abu uzņēmuma ražotņu lietu integrāciju, t.sk. uzlabot esošo infrastruktūru tādā līmenī, lai būtu iespējams tajā integrēt jaunas iekārtas un sistēmas. Īstenojot definētos pasākumus, tiktu būtiski uzlabota IT infrastruktūra un darba drošības līmenis, paaugstināts zāģēšanas procesu automatizācijas līmenis un automatizēta gatavās produkcijas iepakošana, izmantojot pilnībā digitāli vadāmus un pārskatāmus risinājumus.
Rezultātā pēc ieguldījumiem digitālajā transformācijā, uzņēmums būs gan ilgtspējīgāks, gan konkurētspējīgāks.
Uzņēmums 2024.gada 25.martā ar ALTUM noslēdza aizdevuma līgumu Nr. 217163/02 par aizdevuma izsniegšanu projekta īstenošanai ar kapitāla atlaides piemērošanas nosacījumiem.
Projekta kopējās izmaksas: 1 060 001,47 EUR (no tām attiecināmās izmaksas - 1 036 088,59 EUR)
Eiropas Savienības finansējums (kapitāla atlaides formā): 362 631,00 EUR
Projekta īstenošanas ilgums: 10.2023.–12.2025.
#NextgenEU, #InvestEU